תכנון יום הולדת לילדים

ילדים הם עם מיוחד, יש להתחשב בצרכיהם ברצונותיהם, וכן, לדאוג לרווחתם האישית והחברתית. עיקר הנטל של הטיפול בילדים מונח על כתפי ההורים והם אלו שבוחרים עבורם את מוסדות החינוך וגני הילדים. הם אף דואגים לחיי החברה שלהם, ובין היתר, חוגגים להם ימי הולדת בקרב המשפחה והחברים הקרובים. במקרים רבים, חגיגות ימי הולדת אלו נוספים לאלו שנחגגים בגן, אבל, מטבע הדברים, הם שונים באופיים ובמהותם. הורים אלו חייבים להשתמש בכלים יצירתיים על מנת לארגן ימי הולדת עליזים ומרתקים וכאלו שלא יגרמו לילדים להשתעמם. ילדים חייבים להיות מרותקים לפעילות אחרת הם יאבדו עניין והאירוע יוכתר כשילון. תכנון יום הולדת חשוב מאין כמוה.

בחירת תאריך והכנות ראשונות

יש לבחור יום שקרוב תאריך ההולדת עצמו. רצוי לא לבחור יום שנופל על יום החגיגה בגן, במיוחד כאשר מגיעים אותם מוזמנים. כדאי לבחור יום שלא נפל על אירוע של ילד אחר. יש להודיע לפחות חודש מראש ולהזכיר כשבועיים מראש. חלוקת ההזמנות אמורה להיערך שבוע לפני, ובמקביל כדאי לפרסם הודעות על לוח הכיתה ובאמצעות ווטס אפ או מיילים.  יש לדאוג לקבלת  מספרי טלפון של הורי הילדים כדי שיהיה ניתן ליצור איתם קשר, בעת הצורך, בשעת המסיבה. יש שממליצים לבנות מתח סביב יום ההולדת, ולהציג את התכנית מראש. לעיתים, מבקשים מהילדים להגיע לבושים בצבעים המתאימים לנושא האירוע.

מיקום ונושא

יש לבחור מקום מתאים עבור יום הולדת לילדים ולקשטו בהתאם. בלונים תמיד מצליחים ליצור אווירה מתאימה. אירוע שמתקיים מחוץ לבית, בגן, בחורשה בים ועוד יכול לכלול משחקי חוץ, מתנפחים, משחקי משימות ועוד. אירוע בימי חורף יהיה בתוך הבית וכאן ייבחרו משחקי בינגו, משחקי חברה אחרים ועוד. רבים מכינים תכנית מבוססת על נושא מסוים דוגמת: סיפורי אגדות, ספורט, אוכל, יצירה, אבירים ועוד. הורים אשר יכולים לנהל את האירוע צריכים להיערך לכך ולקבל סיוע מבני משפחה אחרים. הורים רבים מעדיפים לשכור שירותי מפעיל מקצועי אשר יודע לבנות תכנית מתאימה. יש להתחשב בגילאי הילדים ועל פי זאת לקבוע את משך האירוע, את התכנית ואת זמן האוכל. לילדים קטנים תספיק שעה אחת ולבוגרים יותר כשעתיים. כדאי להכין קופסא למתנות כדי שהילדים לא יתעסקו יתר על המידה בפתיחתן.

הילד במרכז

חשוב לזכור, כי הילד החוגג חייב להיות במרכז תשומת הלב והדבר מתבטא בשורה של דברים. בברכות של הילדים וההורים, בעוגת יום הולדת שנאפתה במיוחד עבורו. הילד יכבה את העוגה בטקס מרגש. כדאי לערב ילדים גדולים בתכנון האירוע ולשאול לדעתם על אופיו או על שילוב משחקים שונים בתוכו. לאחר סיום ההפעלות יגיע שלב האוכל וכדאי להכין אוכל המותאם למסיבות אלו. מדובר על פיצות, נקניקיות, מיצים, ממתקים ואוכל אחר שילדים אוהבים. כדאי לשלב מוזיקה לאורך כל האירוע ולהכין הפתעות לילדים. מומלץ להכין, ליתר ביטחון, כמות הפתעות גדולה ממספר הילדים המתוכנן.